شیوه اجرایی تمدید اعتبار گواهی نامه های حرفه ای بازار سرمایه  و نحوه استعلام سوابق شغلی و تحصیلی جهت اخذ امتیاز تمدید

شیوه اجرایی تمدید اعتبار گواهی نامه های حرفه ای بازار سرمایه و نحوه استعلام سوابق شغلی و تحصیلی جهت اخذ امتیاز تمدید

بنا ­بر تبصره ماده 5 دستورالعمل تمدید گواهی­­نامه ­های حرفه ای بازار سرمایه مصوب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 1395/03/18، به منظور استفاده از امتیاز سوابق شغلی و تحصیلی خود جهت تمدید اعتبار گواهی­­ نامه­­ ها  متقاضیان باید در سامانه آموزشی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار به آدرس sts.seba.ir عضو شده و با انتخاب گزینه تایید سوابق شغلی و تحصیلی اقدام به تکمیل اطلاعات، ارسال و بارگذاری مدارک تحصیلی و مستندات شغلی خود نمایند.
عامری مدیر آموزش کانون کارگزاران در این خصوص افزود: لازم است تمام اشخاصی که مدت اعتبار گواهی‌نامه‌های حرفه ­ای آنان به پایان رسیده است، نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. از این رو افراد متقاضی باید ضمن مطالعه کامل دستورالعمل نحوه تمدید گواهی­نامه­ های حرفه­ ای بازار سرمایه مصوب هیات مدیره سازمان بورس، نسبت به مصوبات جدید کمیته گواهی­نامه­ های حرفه­ ای بازار سرمایه در خصوص دستورالعمل تمدید گواهی­نامه ­های حرفه ­ای آگاهی داشته باشند.
مدیر آموزش کانون کارگزاران در ادامه بیان داشت اشخاص وابسته به اعضای این کانون باید طبق رویه اجرایی اعلام شده نسبت به استعلام سوابق شغلی و تحصیلی خود از طریق سامانه آموزشی کانون اقدام نمایند.
هم­چنین در پایان به متقاضیان توصیه می­گردد، ابتدا براساس امتیازهای مندرج در دستورالعمل و معافیت­ های درنظر گرفته شده (شغلی و تحصیلی) و هم­چنین امتیازهای دوره­ های قبلی تمدید که حضور داشتند، نسبت به محاسبه امتیاز خود اقدام نمایند و سپس امتیازهای باقی مانده مورد نیاز خود تا حداقل امتیاز لازم برای تمدید هر گواهی نامه را از طریق دوره­ های آموزشی تکمیل نمایند.
عامری یکی از تفاوت ­های عمده این شیوه تمدید با شیوه برگزاری قبلی را دوره های آموزشی جدید دانست به نحوی که دیگر دوره­ های آموزشی مختص تمدید و با سرفصل­ ها و زمان­ های مشخص مانند سابق وجود ندارد و متقاضیان به راحتی می­ توانند با حضور در دوره­ های آموزشی مختلف و متنوع مورد تایید کمیته راهبری آموزش بازار سرمایه در موسسات مجاز به برگزاری دوره تمدید شرکت نموده و امتیاز مد نظر خود را کسب نمایند. کانون کارگزاران هم به روال سابق ضمن انجام فرآیند استعلام شغلی و تحصیلی، پذیرای علاقه‌مندان در دوره‌ های آموزشی خود جهت بهره‌مندی از امتیاز تمدید می باشد.